Where are you my fellow Romanians?

I have been living in Dubai for 4 years and I'm wondering where are all the expa Romanians hiding :-P

It would be nice to speak my own language or chit chat now and then about home stuff...

Welcome on Expat-blog Nicoleta!

I've moved the discussion on the Dubai forum.

The Romanian expatriates in Dubai network might help for some contacts.

All the best,
Christine

Salutare! Fiecare se ascunde pe unde poate si spune ca este ocupat.
Si eu sunt de mult in UAE si mi-ar placea sa ne adunam mai multi romani la un loc...

Ma cheama Marian Costea si poti sa ma suni la 050 7213037.

Bafta multa!

Buna Nicoleta,
Nu sunt in Dubai(inca),am gasit un loc de munca la hotelul Arabian Courtyard si tre sa ajung cat mai re[ede....Ai grija de tine
Lavinia

Macostea: LOL. Oare de de se ascund romanasii nostri? :lol:

Am fost in Abu Dhabi chiar vinerea trecuta, am cinat la Marina Cafe pe Corniche dar nu te-am vazut pe-acolo.

Hmmmmmmmmmm..........oare te ascunzi si tu? :)

Felicitari Lavinia pt. locul de munca...........sunt surprinsa ca ai gasit ceva cu criza asta economica...:)

Cand vii in Dubai?

Nicoleta...cred ca mancam si eu ca omu'

Trebuie sa ma mut in Dubai in curand. Sa te vad atunci! :)

Eu sunt in contact cu vreo cativa romani. Inainte eram mai multi si un pic mai uniti. Poate...in viitor!

Lavinia - felicitari!...si bafta multa!

http://groups.yahoo.com/group/emirates-romanians

Inscrieti-va pe acest forum, care sunteti interesati. Romani cu gramada

:)

we are right here:)

waiting to here more about you :)

Buna!:)

Numele meu este Gina, m-am inscris de curand in forum pentru a afla cat mai multe informatii despre ce va insemna viata mea de student in Dubai.

La cat mai multe discutii fructuoase!

Cu drag,

Gina

I am Maria from UAE, Dubai, 27 female…

I am looking for girlfriend from any country to hv some fun together, like shopping, going outside for lunch & some fun…..

Waiting for your reply….


Take care…
Maria

Salut, sunt Silviu, nou pe aceste meleaguri.
Am cam terminat cu instalarea si voiam sa incep sa descopar teritoriul :P
Nu stiu cum faceti voi cu programele TV, am auzit ca ar fi cateva incluse printre sutele din oferta de la du. Am descoperit insa o chestie si voiam s-o impartasesc cu voi. Am luat internet de 24 mbps si vad toate (dar TOATE) programele tv din tara prin internet.
Au oferta in perioada asta: internet 24 mbps + linie telefonica fixa = AED 350. Cu TV m-ar fi costat 750.
Ideea e sa aveti un cablu hdmi pe care sa-l conectati la tv. sau daca nu aveti hdmi atunci altul, pot da detalii daca e cazul.

vreun restaurant cu mancare romaneasca prin dubai?

take care

s

Hello silviu!

You should write in English in this Anglophone forum so that other members may understand and participate!

Thank you,
Harmonie.:)

Hi Harmonie,
I understand this. However, the post refers to how to get Romanian tv channels in dubai without having a tv connection. I am not sure it is relevant to non-romanian speakers and writing in Romanian makes me believe the intended audience gets the correct message.
I bet that those visiting this particular topic with 'Romanian' in the headline will understand. Cheers!

silviu wrote:

Salut, sunt Silviu, nou pe aceste meleaguri.
Am cam terminat cu instalarea si voiam sa incep sa descopar teritoriul :P
Nu stiu cum faceti voi cu programele TV, am auzit ca ar fi cateva incluse printre sutele din oferta de la du. Am descoperit insa o chestie si voiam s-o impartasesc cu voi. Am luat internet de 24 mbps si vad toate (dar TOATE) programele tv din tara prin internet.
Au oferta in perioada asta: internet 24 mbps + linie telefonica fixa = AED 350. Cu TV m-ar fi costat 750.
Ideea e sa aveti un cablu hdmi pe care sa-l conectati la tv. sau daca nu aveti hdmi atunci altul, pot da detalii daca e cazul.

vreun restaurant cu mancare romaneasca prin dubai?

take care

s


Buna Silviu,

Bine ai venit in Dubai! M-ar interesa si pe mine cum pot receptiona posturile TV romanesti prin internet. Conexiune de 24mbps am, cablu hdmi am, mai departe am nevoie de ajutorul tau :-). Am Du dar nu prind decat TVR international care este cam plictisitor.

Ca sa-ti raspund la intrebare...daca nu ai aflat deja...la More in Al Murooj Rotana se serveste in fiecare joi la pranz mancare romaneasca ( bucatarul este roman si aparent in fiecare joi se strang ceva romani acolo....nu am fost niciodata si am auzit de asta acum cateva luni deci ar trebui sa verifici informatia). Mai este un magazin cu produse romanesti langa Lamcy Plaza dar nu stiu locatia exact.

Merci,
Andreea

Buna Andreea,
ti-am dat mesaj pe pv.

Dear members,

As this is tne anglophone forum could you please write in English?

Thanks
Armand

Hi

Hi MoniRO,

Please can you post in English only on the Anglophone forum, for other members to read and participate.

Thank you,

David.

Hello. Im romanian and i want ti come to Dubai but i dont have a place to stay. I was in vacantion 2 times and i love this city. Is there anyone who couls help me with a place to stay for one month? Thank you ❤️

Hello KingLion84,


This is an old thread. Most of the participants are no longer active. I suggest you create an advert in the housing in Dubai section so that you may get some offers.


all the best,

Bhavna


[Topic Closed]

Closed