Any Serbians, Bosnians or Croatians in Uruguay??

Hi, my name is Vanja and originally I am from Bosnia and Herzegovina but I married an Uruguayan citizen and now I am living in Montevideo. I still haven`t met any of my countrymen and by countrymen I mean anyone from Balkans...
If you know anyone from Serbia, Bosnia, Croatia or Montenegro pleas contact me, because I would like to know that I am not the only one of my kind here in Uruguay ;)

Hello Vanja, I'm not from Serbia, but I know to meet other people from your country. If you're interested, we coul be friends!.

Ćao, Vanja!
Moj momak i ja razmišljamo u preseljenju u Urugvaj, pa me zanima da li znaš na koji način možemo to da izvedemo? Kako ti se čini Urugvaj, kakvi su ti utisci? Kakvi su ljudi? Koliko je teško naći posao... Bilo šta što ti se čini bitnim... Hvala ti unapred!!

Urugvaj me dosta podsjeca na nase krajeve, bar sto se tice hrane i ljudi, a i klima je slicna samo sto nema snijega :D
posao se moze naci ali je sve dosta skupo, bar se tako meni cini!
kada vi planirate ovamo? ako ti ili tvoj momak vec unaprijed imate zagarantovan posao onda je sve mnogo lakse bar sto se tice sredjivanja boravnih papira.

nadam se da cete uspjeti doci jer ovamo vec imamo par cura i bice nam drago da dobijemo jos nasih :P
veliki pozdrav i ako te jos nesto interesuje samo se javi!!!

Hvala do neba na odgovoru!!
Ne znamo još ništa, trenutno se samo interesujemo o svim mogućnostima. Ja sam ovde profesor matematike, ali ako završim neki sertifikovan kurs engleskog, možda bih mogla da radim u nekoj engleskoj ili američkoj školi, ili već gde god, ne biram. Čula sam da je stopa nezaposlenosti jako velika i da je samim tim lista poslova u koje bih mogla da upadnem prilično ograničena.
No, čim budem šta odlučila, javljam, i iskreno se nadam da ćemo se i uživo sresti :)
Pozdravljam te!!

PS. Ako ti bilo šta mogu pomoći odavde - viči :)

ovdje bas ima jedna cura iz Srbije koja je profesorica matematike i radi ovdje na fakultetu , dosla je prije dvije godine pa mogu nju pitati kako je dobila posao kada je vidim ovih dana....
pusaaaaaaa

:/

Hello members,

Can you please interact in English in this Anglophone forum so that other members can understand and eventually participate!

regards

no problemo :cool: